سفارش تبلیغ
صبا
           
 

 

آسیب شناسی روابط دختران و پسران (2)

پیامدهای روانی و تربیتی

1- افت تحصیلی : دوستی با جنس مخالف ( مشغول شدن فکر و ذهن ) ، عقب ماندن از تحصیل را در پی دارد.

فوکویاما ( متفکر آمریکایی ) : دانش آموزان شرکت کننده ی ما در المپیادهای جهانی، در مقایسه با کشورهای صنعتی دیگر، نازل ترین رتبه را داشته اند .

2- بیماری های روانی و نا امنی : کاپلان و سادوک دو روان شناس غربی که کتاب هایشان منبع و مرجع اصلی روان پزشکان در دنیا است، حدود 94 بیماری روان تنی را فهرست کرده اند که نتیجه ی روابط بی حد و حصر بین زن و مرد می باشد :

- دچار هیجانات کاذب شدن ، مثل خیال ازدواج، خوشبختی و در نتیجه شکست روحی

- قربانی شدن دختران عموما به خاطر از بین رفتن آبرو نزد خانواده و اقوام و حتی در برخی موارد اقدام به خودکشی

- نا آرامی انسان، چون غریزه ی جنسی فزون طلب و دنبال دستیابی به لذت های بیشتر است، لذا آرامش ندارد.

3- مانع رشد و کمال : دوستی های غیر صحیح باعث می گردد دختر و پسر به صورت ابزاری در آیند و هر روز، تغییراتی در آرایش، پوشش، حرکات و ... داشته باشند که این چیزی جز مشغول شدن به کارهای بی ارزش و دور شدن از هدف اصلی و شناخت خود و شکوفایی خلاقیت ها و عقب ماندن از قله ی کمال نیست . انسان در این صورت به دنبال خواسته های دیگران است و خودش را فراموش می کند ...
و اینجاست که وعده ی خدا محقَق میشود:

وَلَا تَکُونُوا کَالَّذِینَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنسَاهُمْ أَنفُسَهُمْ أُوْلَئِکَ هُمُ الْفَاسِقُونَ ____ سوره حشر آیه 19

و چون کسانى مباشید که خدا را فراموش کردند و او [نیز] آنان را دچار خودفراموشى کرد آنان همان نافرمانانند .  • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 86/1/8 :: ساعت 10:59 صبح)


    ورود , پسرا ,دخترا , عکس باحال , ورود پسرا ممنوع , روابط دختر وپسر ,روابط دختر و پسر ,زن ,گرل ,گرل فرند ,آرایش ,لباس ,جنسی ,عشق ,عاشق , هوس, ازدواج ,دوست یابی ,شعر ,پسران و دختران ,معشوق ,مهیج