سفارش تبلیغ
صبا ویژن
           
 

 

ابونصیر نقل کرده است که زمانی که در کوفه بودم به یکی از بانوان درس قرآن می دادم.

روزی به مناسبتی با او شوخی کردم.

مدتی گذشت تا در مدینه حضور امام باقر (ع) رسیدم . آن حضرت مرا مورد سرزنش قرار داد و فرمود:

" کسی که در جای خلوت گناه کند، نظر لطف خدا از او بر می گردد. "
سپس فرمود: " این چه سخنی بود که به آن زن گفتی؟! " از شدت شرم، سر در گریبان بردم و توبه کردم.

امام باقر (ع) به من فرمود که " مراقب باش که تکرار نکنی و با زن نامحرم شوخی ننمائی. "

خواهرم! برادرم!
امام زمان ما نیز، از ما چنین انتظاری دارد. آیا تابع و فرمانبردار امام زمانمان هستیم؟

لینک مرتبط: دانلود کلیپ زیبا و جالب دکتر ازغدی با موضوع "اخلاق جنسی" • معلوم الحال مجهول الهویه ( جمعه 88/1/28 :: ساعت 12:0 عصر)


  وقتی دل های سنگی و سینه های آهنی، انسانها را از یکدیگر دور می سازد، تنها رفتن زیر چتر محبت است که آدمی را مصون می سازد و از آفت فتنه ها نگه می دارد و مصونیت از افتادن در دام شیادان را پدید می آورد.

  دوست داشتن، عشق ورزیدن و فداکاری کردن در راه دوست و دوستی، هنر مهم زندگی اجتماعی است و نشان رهایی از خودخواهی است. البته مهم است که محبوب تو چه و که باشد و انگیزه ی دوستی کدام؟

  چه عیب دارد اگر " عشق مجازی " پلی به سوی " عشق حقیقی " گردد؟ ... مشکل اینجاست که عده ای روی همین پل می مانند و از یاد می برند که مقصد آن سوی پل بود! پس چرا توقف و در جا زدن؟

  اگر محبت به این و آن ، سبب شود که طعم عشق به محبوب راستین را نچشیم و لذت عشقبازی با یار جاودانه را از ما بگیرد، این محبت نه تنها پل نیست، بلکه سدی شده است که میان ما و هدف فاصله می اندازد! کاش مرز میان "عشق" و "هوس" را میشناختیم.

  حالتی را که به عنوان محبت نسبت به دیگران داریم، یا دیگران نسبت به ما ابراز می کنند، گاهی هوس های حیوانی است، با لعابی شیرین و پوششی فریبا به نام "عشق"!

  عشق یا هوس

  عشق و دوستی خیلی مقدس است... اما گاهی در دست های هوسبازان آلوده می شود و تا حد "جاذبه ی جنسی" تنزل پیدا می کند.

  "دل" اگر خوراک سالمی از محبت نداشته باشد، مسموم دوستی های هوسبازانه می شود.

  اگر زیر چتر محبت دیگران نیستیم، می توانیم بر سر دیگران چتر محبت بگشاییم...
  ---------------------------------------------------------------------------------------امّا به شرطها و شروطها... • معلوم الحال مجهول الهویه ( یکشنبه 86/7/15 :: ساعت 12:56 عصر)


  آسیب شناسی روابط دختران و پسران (2)

  پیامدهای روانی و تربیتی

  1- افت تحصیلی : دوستی با جنس مخالف ( مشغول شدن فکر و ذهن ) ، عقب ماندن از تحصیل را در پی دارد.

  فوکویاما ( متفکر آمریکایی ) : دانش آموزان شرکت کننده ی ما در المپیادهای جهانی، در مقایسه با کشورهای صنعتی دیگر، نازل ترین رتبه را داشته اند .

  2- بیماری های روانی و نا امنی : کاپلان و سادوک دو روان شناس غربی که کتاب هایشان منبع و مرجع اصلی روان پزشکان در دنیا است، حدود 94 بیماری روان تنی را فهرست کرده اند که نتیجه ی روابط بی حد و حصر بین زن و مرد می باشد :

  - دچار هیجانات کاذب شدن ، مثل خیال ازدواج، خوشبختی و در نتیجه شکست روحی

  - قربانی شدن دختران عموما به خاطر از بین رفتن آبرو نزد خانواده و اقوام و حتی در برخی موارد اقدام به خودکشی

  - نا آرامی انسان، چون غریزه ی جنسی فزون طلب و دنبال دستیابی به لذت های بیشتر است، لذا آرامش ندارد.

  3- مانع رشد و کمال : دوستی های غیر صحیح باعث می گردد دختر و پسر به صورت ابزاری در آیند و هر روز، تغییراتی در آرایش، پوشش، حرکات و ... داشته باشند که این چیزی جز مشغول شدن به کارهای بی ارزش و دور شدن از هدف اصلی و شناخت خود و شکوفایی خلاقیت ها و عقب ماندن از قله ی کمال نیست . انسان در این صورت به دنبال خواسته های دیگران است و خودش را فراموش می کند ...
  و اینجاست که وعده ی خدا محقَق میشود:

  وَلَا تَکُونُوا کَالَّذِینَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنسَاهُمْ أَنفُسَهُمْ أُوْلَئِکَ هُمُ الْفَاسِقُونَ ____ سوره حشر آیه 19

  و چون کسانى مباشید که خدا را فراموش کردند و او [نیز] آنان را دچار خودفراموشى کرد آنان همان نافرمانانند . • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 86/1/8 :: ساعت 10:59 صبح)


  آسیب شناسی روابط دختران و پسران

  پیامدهای اجتماعی

  1- ایجاد روحیه ی بی اعتمادی در جامعه و خانواده: وقتی روابط بین دختر و پسر عادی شد اولین نتیجه اش آن است که افراد در موقع خواستگاری نسبت به همسر آینده ی خود دچار شک و تردید می شوند که نکند او هم دوست پسری یا دوست دختری داشته است ؟! همین بی اعتمادی سبب نگرانی و اضطراب شده و چه بسا در زندگی آنها اثری مخرب بگذارد .

  2- افزایش طلاق و فروپاشی خانواده ها: تصور کنید با شخصی ازدواج کرده اید و بعد از مدتی متوجه می شوید که همسر شما قبل از ازدواج دوستی داشته است چه حالتی به شما دست می دهد؟ حتی بر فرض اگر همسر شما همان دوست قبل از ازدواج شما باشد آیا احتمال نمی دهید بعد از ازدواج نیز به دوستی های خود ادامه دهد؟ آیا شما همیشه مراقب او هستید؟

  طبق آخرین تحقیقات افرادی که قبل از ازدواج با یکدیگر رابطه داشته اند بعد از ازدواج در حل مشکلات خود عاجزند، چرا که نسبت به هم بد بین هستند .

  کسی که قبل از ازدواج عادت داشته که به نامحرم نگاه کند و همین نگاه مقدمه ی دوستی هایش می شده ، پس از ازدواج هم به نامحرم نگاه می کند و چه بسا دختری یا زنی در نزد او از همسرش زیباتر جلوه کند . همین امر مقدمه ای می شود جهت بهانه گیری ها و بدخلقی ها که نتیجه ی نهایی آن طلاق است.

  بنابراین نتیجه ی این دوستی ها، طلاق بیشتر، مشکلات روحی و روانیخصوصا برای خانم ها ، عدم رغبت به تشکیل خانواده ، تزلزل در نسل ها و ... است.

  نکته: اینا شمّه ای از حرفام بود، هنوز استدلال های اصلی تو راهه !!! اینها رو نوشتم تا آمار واکنشها دستم بیاد. • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 85/11/18 :: ساعت 11:21 عصر)


  ورود , پسرا ,دخترا , عکس باحال , ورود پسرا ممنوع , روابط دختر وپسر ,روابط دختر و پسر ,زن ,گرل ,گرل فرند ,آرایش ,لباس ,جنسی ,عشق ,عاشق , هوس, ازدواج ,دوست یابی ,شعر ,پسران و دختران ,معشوق ,مهیج