سفارش تبلیغ
صبا ویژن
           
 

 

سرب بیش از حد در روژلب های موجود در بازار

روژلب باعث اختلال در یادگیری

بیش از دو سوم روژلب های موجود در بازار دارای میزات بالائی از سرب هستند که استفاده از آن ها برای سلامت زنان خطرناک است. این نتیجه تحقیقی است که مرکز نظارت بر مواد و لوازم بهداشتی در آمریکا منتشر کرده است. نام های شناخته شده ای چون "کاور گرل" ، "لورآل" و "کریستین دی یور" در زمره مارک های معروفی هستند که میزان سرب موجود در روژلب آنها 3 برابر میزان استاندارد و مجاز می باشد. به گزارش خبرگزاری رویترز 31 مارک معروف در این آزمایش تست اندازه مجاز سرب ناموفق بیرون آمده اند. وجود سرب بیش از حد در روژلب می تواند موجب بروز اختلالات در یادگیری و تکلم شود.


به دنبال انتشار این خبر، در چند شهر آمریکا از جمله بستن، نیویورک، شیکاگو و واشنگتن، روژلب های موجود در فروشگاه ها جمع آوری شده است. با این وجود نه مرکز دولتی نظارت بر بهداشت غذائی و داروئی آمریکا و نه کمپانی های سازنده این لوازم آرایش، هیچگونه اقدامی جهت توقف تولید و یا احیانا جمع آوری نمونه های موجود در بازار داخلی آمریکا و بازار جهانی نکرده اند.


منبع خبر: پایگاه شنیدار

  • معلوم الحال مجهول الهویه ( یکشنبه 86/11/7 :: ساعت 9:36 صبح)


    ورود , پسرا ,دخترا , عکس باحال , ورود پسرا ممنوع , روابط دختر وپسر ,روابط دختر و پسر ,زن ,گرل ,گرل فرند ,آرایش ,لباس ,جنسی ,عشق ,عاشق , هوس, ازدواج ,دوست یابی ,شعر ,پسران و دختران ,معشوق ,مهیج