سفارش تبلیغ
صبا ویژن
           
 

 

به گزارش سرویس دفاع مقدس پایگاه 598، در اولین نگاه به میدان رزم، آنچه در ذهن تداعی می شود چیست؟ آیا جز خون و خطر؟ اما دین مبین اسلام در صدد پرورش انسان کامل و ذوابعاد است. انسانهایی در قله شجاعت، هنگام جهاد و در قله رأفت، هنگام زندگی. در این یادداشت، چند نمونه کوتاه از سرداران شهید در خصوص رفتار با همسر نقل می شود:

همسر سردار شهید عباس کریمی: تواضع و فروتنی عباس باور نکردنی بود. همیشه عادت داشت، وقتی من وارد اتاق می شدم، بلند می‏شد و به قامت می‏ایستاد. یک روز وقتی وارد شدم روی زانوانش ایستاد. ترسیدم، گفتم: عباس چیزی شده، پاهایت چطورند؟ خندید و گفت: «نه شما بد عادت شده‏اید؟ من همیشه جلوی تو بلند می‏شوم. امروز خسته‏ام. به زانو ایستادم». می‏دانستم اگر سالم بود بلند می‏شد و می‏ایستاد. اصرار کردم که بگوید چه ناراحتی دارد. بعد از اصرار زیاد من گفت: چند روزی بود که پاهایم را از پوتین در نیاورده بودم. انگشتان پاهایم پوسیده است. نمی‏توانم روی پاهایم بایستم. عباس با همان حال، صبح روز بعد به منطقه جنگی رفت. این اتفاق به من نشان داد که حاج عباس کریمی از بندگان خاص خداوند است.

همسر سردار شهید یوسف کلاهدوز: شاید علاقه‏اش را خیلی به من نمی‏گفت، ولی در عمل خیلی به من توجه می‏کرد. با همین کارهایش غصه دوری از خانواده‏ام یادم می‏رفت. حقوق که می‏گرفت، می‏آمد خانه و تمام پولش را می‏گذاشت توی کمد من. می‏گفت: «هر جور خودت دوست داری خرج کن». خرید خانه با من بود. اگر خودش پول لازم داشت می آمد و از من می گرفت. هر وقت هم که دلم برای پدر و مادرم تنگ می شد. آزاد بودم یکی دو هفته بروم اصفهان. اصلاً سخت نمی گرفت. از اصفهام هم که بر می گشتم، می دیدم زندگی خیلی مرتب و تمیز است. لباسهایش را خودش می‏شست و آشپزخانه را مرتب می‏کرد.

همسر شهید مرتضی آوینی: با این که تعداد مسئولیتهایی که داشت از حد تواناییهای یک آدم خارج بود، ولی در خانه طوری بود که ما کمبودی احساس نمی‏کردیم؛ با آن که من هم کار در مخابرات را آغاز کرده بودم و ایشان هم واقعاً گرفتاری کاری داشت و تربیت سه فرزندمان هم به عهده‏مان بود. وقتی من می گفتم فرصت ندارم، شما بچه را مثلاً دکتر ببر، می برد. من هیچ وقت درگیر مسائل خرید بیرون از خانه، کوپن یا صف نبودم. جالب است بدانید که اکثر مطالعاتش را در این دوران، در همین صفها انجام می داد. تمام خرید خانه به عهده خودش بود و اصلاً لب به گلایه باز نمی کرد. خلق خوشی داشت. از من خیلی خوش خلق تر بود.

همسر سردار شهید ولی الله چراغچی: خجالت می‏کشیدم که موقع راه رفتن پشت سرم بیاید تا کفشهایم را جفت کند. طعنه های دیگران را شنیده بودم که می گفتند: «آقا ولی الله کفشای این جوجه رو براش جفت می‏کنه». آخر، ظاهرش خیلی خشن به نظر می آمد. باورشان نمی شد. باور نمی کردند که چقدر اصرار داره به من کمک کنه.

همسر سردار شهید محمدرضا دستواره: وقتی به خانه می رسید، گویی جنگ را می گذاشت پشت در و می آمد تو. دیگر یک رزمنده نبود. یک همسر خوب بود برای من و یک پدر خوب برای مهدی. با هم خیلی مهربان بودیم و علاقه ای قلبی به هم داشتیم. اغلب اوقات که می رسید خانه، خسته بود و درب و داغان. چرا که مستقیم از کوران عملیات و به خاک و خون غلتیدن بهترین یاران خود باز می گشت. با این حال سعی می کرد به بهترین شکل وظیفه سرپرستی اش را نسبت به خانه صورت دهد. به محض ورود می پرسید؛ کم و کسری چی دارید؛ مریض که نیستید؛ چیزی نمی خواهید؟ بعد آستین بالا می زد و پا به پای من در آشپزخانه کار می کرد، غذا می پخت. ظرف می شست. حتی لباسهایش را نمی گذاشت من بشویم. می گفت لباسهای کثیف من خیلی سنگین است؛ تو نمی توانی چنگ بزنی. بعضی وقتها فرصت شستن نداشت. زود بر می گشت. با این حال موقع رفتن مرا مدیون می کرد که دست به لباسها نزنم. در کمترین فرصتی که به دست می آورد، ما را می برد گردش.

همسر سردار شهید مصطفی چمران: یک هفته بود مادرم در بیمارستان بستری بود. مصطفی به من سفارش کرد که «شما بالای سر مادرتان بمانید ولش نکنید، حتی شبها». و من هم این کار را کردم. مامان که خوب شد و آمدیم خانه، من دو روز دیگر هم پیش او ماندم، یادم هست روزی که مصطفی آمد دنبالم، قبل از این که ماشین را روشن کند دست مرا گرفت و بوسید، می بوسید و همان طور با گریه از من تشکر می کرد. من گفتم: «برای چی مصطفی؟» گفت: این دستی که این همه روزها به مادرش خدمت کرده برای من مقدس است و باید آن را بوسید.» گفتم: از من تشکر می کنید؟ خب این که من خدمت کردم مادر من بود، مادر شما نبود که این همه کارها می‏کنید.»

گفت: «دستی که به مادرش خدمت می کند مقدس است و کسی که به مادرش خیر ندارد به هیچ کس خیر ندارد. من از شما ممنونم که با این همه محبت و عشق به مادرتان خدمت کردید.» هیچ وقت یادم نرفت که برای او این قدر ارزش بوده که من به مادر خودم خدمت کردم.

همسر سردار شهید حسن باقری: وقتی این مرد بزرگ از جبهه به خانه می آمد آن قدر کار کرده بود که شده بود یک پوست و استخوان و حتی روزها گرسنگی کشیده بود، جاده ها و بیابانها را برای شناسایی پشت سر گذاشته بود، اما در خانه اثری از این خستگی بروز نمی داد. می نشست و به من می گفت در این چند روزی که نبودم چه کار کرده ای، چه کتابی خوانده ای و همان حرفهایی که یک زن در نهایت به دنبالش هست. من واقعاً احساس خوشبختی می کردم.

همسر سردار شهید عباس بابایی: نمی گذاشت اخمم باقی بماند. کاری می کرد که بخندم و آن وقت همه مشکلاتم تمام می شد.

همسر سردار شهید علیرضا عاصمی: همیشه یک تبسم زیبا داشت. وارد خانه که می شد، قبل از حرف زدن لبخند می زد. عصبانی نمی شد. صبور بود. اعتقادش این بود که این زندگی موقت است و نباید سر مسائل کوچک خود را درگیر کنیم. گاهی وقتها از شدت خستگی خوابش نمی برد. یک روز مشغول آشپزی بدم، علی هم کنار دیوار تکیه داد و مشغول صحبت با من شد تا چند دقیقه بعد آب و غذایی برای او ببرم، نگاه کردم دیدم کنار دیوار خوابش برده. ولی با همین وضعیت خیلی از مواقع کمک کار من در منزل بود، مثلاً اجازه نمی داد که هر شب از خواب بلند شوم و به بچه برسم. می گفت: یک شب من، یک شب شما... یک شب شام آماده کرده بودم که متوجه شدیم همسایه ما شام درست نکرده ـ چون تصور می کرده که همسرشان به منزل نمی آید ـ فوراً علی غذای ما را برای آنها برد. گفتم: خودمان؟! گفت: ما نان و ماست می خوریم...

همسر سردار شهید اسماعیل دقایقی: فقط تا پشت در فرمانده بود. هیچ وقت نشد بخواهد به زور حرفش را به من تحمیل کند. توی همه زندگیمان فقط یک بار صدایش را سرم بلند کرد.

همسر سردار شهید عباس کریمی: حاج عباس وقتی از منطقه جنگی آمد، مثل همیشه سرش را پایین انداخت و گفت: «من شرمنده تو هستم. من نمی‏توانم همسر خوبی برای تو باشم.» پرسیدم: عملیات چطور بود؟ گفت: «خوب بود». گفتم: شکستش خوب بود؟! گفت: «جنگ است دیگر». با روحیه عجیب و خیلی عادی گفت: جنگ ما با همه خصوصیات و مشکلاتش در جبهه است و زندگی با همه ویژگیهایش در خانه». وقتی عباس به خانه می‏آمد، ما نمی فهمیدیم که در صحنه جنگ بوده و با شکست یا پیروزی آمده است.


(منبع: کتاب همسرداری سرداران شهید، مؤسسه فرهنگی و هنری قدر ولایت، تهران 1389)

پانوشت بنده:

یکی از سخت ترین، و شاید بتوان گفت سخت ترین "انتخاب" زندگی هر کس، گزینش و انتخاب همسر آینده شه. دلیلش هم کاملاً روشنه. به قول معروف "پای یه عمر زندگی در میونه". 
این انتخاب برا دخترا به مراتب سخت تر و خطیرتره؛ چون، به علت پر رنگ بودن بُعد احساسی و عاطفی دختران، آسیبِ گرفتن تصمیمات احساسی و هیجانی، اونا را بیشتر تهدید می کنه.

حالا دختر خانمای مجرد، اگر فکر می کنید که شهدا از آسمون اومدن و به آسمون برگشتن و نسلشون دیگه منقرض شده! که هیچی.
ولی اگه قبول دارید که شهدا از بین همین مردان مؤمن زمینی بودند و در هر دوره ای وجود دارند، آیا بهتر نیست با چشمانی باز، همسر آینده تون رو از جنس همین خاکیان افلاکی انتخاب کنید؟
کدوم دختره که دلش نخواد همسر آینده اش، مثل شهید عباس کریمی، بهش احترام بذاره؟
کدوم دختره که از یک زندگی آروم بهشتی و بدون جنگ و جدل بدش بیاد؟
کدوم دختره که دلش نخواد همسر آینده اش، مثل شهید دقایقی صداشو روی زنش بلند نکنه و هیچ وقت حرفشو به همسرش تحمیل نکنه؟
کدوم دختره که دلش نخواد همسر آینده اش، مثل شهید چمران، زنش رو به خدمت و محبت کردن به مادرش تشویق کنه نه اینکه مثل بعضی از مردان بی غیرت، دنبال جوک هایی باشه که برای "مادر زن" ساخته میشن.
کدوم دختره که دلش نخواد...

خواستم بگم چقدر خوبه که دختر خانمای مجرد، بجای اینکه سکه های بی ثبات رو پشتوانه ی زندگی شون قرار بدن، از این خاطرات، یه پرینت ساده بگیرند و به خواستگاراشون نشون بدن و بگن اگه میتونی اینجوری باشی، بسم الله، وگرنه...
اما دیدم چندان پیشنهاد خوبی نیست!
کدوم پسره که توی چنین شرایطی قرار بگیره و جوگیر نشه و قبول نکنه؟

با دادن تعهدهای فرمالیته، کسی نمی تونه شبیه شهدا بشه.
شهدا خصوصیاتی داشتند و دارند که از روی اونا باید شناسایی بشن. شهدا بلا استثنا، نمازخون بودند و هستند ... بچه مسجدی بودند و هستند ... انقلابی و عاشق ولایت فقیه بودند و هستند ... باغیرت بودند و هستند ... بدون تکبر و اهل شنیدن موعظه بودند و هستند ... چشم پاک و سر به زیر بودند و هستند.
اگه میخوای بفهمی باغیرت هست یا نه، بهش بگو یکی از شرایط من اینه که شما هیچ دخالتی در نوع پوشش و آرایش من در بیرون از منزل نداشته باشی. ببین واکنشش چیه!
اگه میخوای بفهمی چشم پاک و سر به زیر هست یا نه، یه نگاهی به موبایلش بنداز (البته با اجازه خودش!) ببین توی گوشیش چه عکس هایی نگهداری میکنه. عکس های ناب خداپسند ... یا عکس انواع هنرپیشه ها و مانکن ها و بدن سازها...

دخترای خوب ایرونی! اگه داشتن یک زندگی خوب لذتبخش و یک همسر مهربون خوش اخلاق آرزوتونه، صفات نارنجی رنگ بالا رو فدای ژیگول بودن طرف نکنید! همین. • معلوم الحال مجهول الهویه ( جمعه 90/7/15 :: ساعت 1:25 عصر)


   

  تصاویر ترکیبی از دو انقلاب دوم. ایران و مصر

  تسخیر سفارت امریکا به دست جوانان انقلابی ایران
  تسخیر سفارت اسرائیل به دست جوانان انقلابی مصر


  تسخیر سفارت امریکا

  تسخیر سفارت اسرائیل

  تسخیر سفارت امریکا

  تسخیر سفارت اسرائیل

  خداییش خیلی فکر کردم که برای این مطلب چه تیتری بزنم که بهتر باشه و بتونه اوج خوشحالیم رو از خبر تسخیر سفارت اسرائیل توسط مردم انقلابی مصر نشون بده، اما انتخاب گزینه بهتر، از بین تیترهایی که به ذهنم می رسید واقعا برام مشکل بود. منم همه شونو براتون نوشتم تا شما انتخاب کنید!

  • تکرار تاریخ پس از 33 سال...
  • خاورمیانه ی جدید اما بدون اسرائیل...
  • انقلاب ایران صادر شد...
  • تا نابودی اسرائیل، چند سطل آب بیشتر باقی نمانده ...
  • شمارش معکوس نابودی اسرائیل شروع شد...
  • و آرزوهای امام(ره) یکی یکی برآورده میشود...

  البته اگه تیتر بهتری بلد بودید باز هم استقبال می کنیم • معلوم الحال مجهول الهویه ( شنبه 90/6/19 :: ساعت 8:47 عصر)


  نمایش و عادی سازی دوستی های دختر و پسری در قالب سریال دینی! و در ماه مبارک رمضان!!

  سریال پنج کیلومتر تا بهشت

  خدا وکیلی چه مشکلی داشت اگه دو روح پسر با هم به تفریحات کمایی می پرداختند!
  اگه میگن مخاطب کم میشد، اونوقت "عماد و اسد" میشن مثال نقضی بر توجیه غلطشون

  خاک تو سرشون کنن با این سریال مذهبی ساختنشون. همین!

   

  لینک مرتبط: بازهم ضیافت رمضان و حکمرانی اشباح و شیاطین بر رسانه‌ی ملی! • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 90/5/26 :: ساعت 11:14 صبح)


  نمیدونم سرّش چیه، بعضی از کتاب ها رو اگه هزار بار هم بخونی برات کهنه نمیشن. یکی از همین کتاب ها، "فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی" نوشته ی دکتر حداد عادله.

  اولین بار فرازهایی از این کتاب رو در "ادبیات فارسی" کلاس اول دبیرستان خوندم و خدا میدونه که چقدر لذت بردم. چند روز پیش، اتفاقی، دوباره توفیق خوندن این سطور رو پیدا کردم. این بار لذتم دوبل شده بود! هم بخاطر خوندن دوباره ی بخش هایی از این کتاب. و هم بخاطر یادآوری روزهای خوش دبیرستان!

  اگه میخواین شما هم کیفور بشین! بسم الله:

  "لباس انسان پرچم کشور وجود اوست، پرچمی که او بر سر در خانه وجود خود نصب کرده و اعلام می‌کند که از کدام فرهنگ تبعیت می‌کند ... جامعه غربی با لباسی که برتن دارد با ما سخن می گوید اگر به این سخن گوش دهیم فلسفه و فرهنگ غرب را خواهیم شنید.

  دوختن لباسهای تنگ برای مردم هزار سال پیش کاری چندان دشوار و پیچیده نبوده که نتوانند از عهده آن برآیند و امروزه هم دشوار نیست، علاوه براین مردم قدیم هراندازه هم که مطابق معیارهای غربی عقب مانده فرض شوند این اندازه می فهمیده اند که اگر شلوار را گشاد ندوزند و دامن پیراهن راکوتاهتر کنند صرفه جویی کرده اند و این خود به نفع آنهاست . پس نمی توان گفت این تفاوت در شکل لباس ناشی از پیشرفت و عقب ماندگی است و نمی توان گفت که شرقیان اگر می توانستند آنها هم مثل مردم امروز غرب لباس می دوخته اند .

  باید گفت: این جهان بینی و نظام ارزشهای شرق است که اقتضای چنان لباسی را دارد و لباس امروز غرب نیز متناسب با جهان بینی و فرهنگ امروز غرب است. در تمدن غرب "زن، فقط تن" است و ارزش او به اندازه ارزش تن اوست. در چنین فرهنگی لباس وسیله ای برای پوشش تن نیست بلکه برای آرایش آن است و در چنین حال و هوایی که شخصیت زن به نمایش جسم اوست لباس او باید تنگ باشد تا با کمک آن بعضی از اندام خود را در "قالب" و بعضی دیگر را در "قاب" بگیرد.

  آنچه مدل لباس را تعیین می کند روانشناسی جنسی است و در حقیقت مبتکران مدهای تازه همواره در کار تنظیم نسبت میان برهنگی وپوشیدگی هستند تا بتوانند حداکثر جلوه و جاذبه را در این جنس وحد کثر اشتیاق را در آن حنس دیگر ایجاد نمایند. این تنها لباس زن نیست که تابع رابطه "چشم و جسم" است که لباس مردان نیز هست.

  محدودیتهایی که برای غریزه جنسی در اسلام معین شده برای هدایت و رساندن انسان به مقصد است. تن تنها بخشی از وجود انسان است و انسان همه تن نیست، لباس به تن نمی کند که تن را عرضه کند بلکه لباس می پوشد تا خود را بپوشاند. لباس برای او یک حریم است به منزله دیواری و دژی است که تن را از دستبرد محفوظ می دارد و کرامت او را حفظ می کند. لباس برای آن است که تحریک جنسی را کم کند نه آن که بر قدرت تحریک بیفزاید ، لباس پوست دوم انسان نیست بلکه خانه اول اوست. انسان اسلام به جای آن که تن خود را به خلق بفروشد جان خود را به خدای خویش می‌فروشد" • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 90/4/29 :: ساعت 9:40 عصر)


  زنان ایتالیایورونیوز در گزارشی به تنزل جایگاه زنان در جامعه ایتالیا پرداخت. شبکه تلویزیونی یورونیوز گزارش داد: در فیلم مستند جدیدی به نام سیلویو فور اور که درباره صعود سیاسی سیلویو برلوسکنی نخست وزیر ایتالیا تهیه شده است از نقش تعیین کننده زنان در مسیر سیاسی، شخصی و قضایی وی غفلت نشده است.

  جیان آنتونیو استلا روزنامه نگار و از مولفان این کتاب می گوید: در این فیلم بخشی وجود دارد که برلوسکنی می گوید من زندگی زنان ایتالیایی را تغییر دادم زیرا آنها نمی دانستند که بعداز ظهرها چکار کنند.

  زنان وقت خود را جلوی تلویزیون هایی سپری می کردند که فیلم های سیاه و سفید خسته کننده به آنها نشان می داد. برلوسکنی برای آنها تلویزیونی با برنامه های متنوع و متفاوت آورد.

  یورونیوز می افزاید: برنامه های تلویزیونی ایتالیا از سی سال پیش تصویر زنان را به شدت تنزل داده و مبتذل کرده است. یکی از مخالفان استفاده ابزاری از زنان در ایتالیا می گوید: ایتالیا امروزه به علت الگویی که از زنان ارائه می دهد موردی منحصر بفرد است.

  در تلویزیون های دولتی و خصوصی ایتالیا، زنان منحصرا به عنوان کالا تلقی می شوند. اله مورا از دوستان صمیمی برلوسکنی که بزرگترین آژانس فعال در زمینه زنان و دختران روسپی ایتالیا را در اختیار دارد و قرار است در پرونده روبی گیت محاکمه شود می گوید: مردم مشتری زیبایی و روسپیگری هستند و به صحنه آوردن اینها به معنای ابتذال و مبتذل کردن زنان نیست! علاوه بر این هیچ زنی مجبور نیست تن به این کار دهد.

  در ایتالیا یک سوم دختران جوان بیکار هستند و روی آوردن آنها به چنین مسائلی به علت بیکاری باعث تاسف جامعه شناسی شده است که مسئول مرکز مطالعات زنان دانشگاه میلان است. وی می گوید: زنان تحصیلکرده تر از مردان هستند اما چشم انداز اشتغال آنها بسیار محدودتر است.

  من در حال تحقیق درباره آگهی های استخدام هستم. زمانی که آگهی های استخدام را بررسی می کنیم می بینیم که اولین شرط برای به کار گیری زنان داشتن چهره زیباست اما چهره زیبا به عنوان مثال در مهندسی رایانه به چه درد می خورد؟ زن به طور نمادین سهل الوصول ترین شی مصرفی است.

  نخست وزیر ایتالیا یکی از زنانی را که قبلا به عنوان مدل فعالیت می کرده است به وزارت برابری فرصت های زنان و مردان منصوب کرده است. اما بسیاری از ایتالیایی ها معتقدند که برابری فرصت ها در ایتالیا عبارتی بی معنی است. ایتالیا در گزارش جدید فوروم اقتصادی جهانی در زمینه برابری زنان و مردان در یکی از پایین ترین رده ها قرار گرفت.

  در فوریه گذشته بیش از یک میلیون زن و مرد در سراسر ایتالیا در اعتراض به مبتذل شدن زنان در این کشور به خیابانها ریختند. شماری از زنان ایتالیایی تصمیم گرفته اند به وضع رو به تنزل زنان در کشورشان پایان دهند. یکی از این فعالان می گوید: جایگاه زنان در سراسر اروپا در دهه های اخیر تنزل یافته است. باید انقلاب زنان در سراسر اروپا کامل شود.

  منبع: تیتر آنلاین

  درنگ:
  جمله ای رو که زرد کردم، قابل توجه اونایی که غرب رو آرمان‌شهری میدونن که اوضاع آن فراتر از گل و بلبل است!
  قسمت نارنجی رنگ، قابل توجه اونایی که میگن اگه روابط در ایران آزاد بشه، توجه مردان به زنان کم میشه.
  و جمله ی سبز رنگ، قابل توجه اونایی  که شعارهای دروغین غربی ها رو مبنی بر برابری زن و مرد در اروپا باور کرده اند.

  لینک مرتبط:
  مردان 5 برابر زنان در بی‌بی‌سی حقوق می‌‌گیرند • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 90/4/15 :: ساعت 9:22 عصر)


  چرا دیه ی زن نصف دیه ی مرد است؟?

  پاسخ: زن و مرد در شخصیت انسانی یکسان هستند ، و دیه، قیمت انسان ها نیست، بلکه جبران خسارت مالی است. اگر کسی مردی را بکشد، به نان آور خانه لطمه زده و ضربه ی اقتصادی بیشتری وارد کرده است و به همین دلیل جریمه ی بیشتری باید بپردازد.

  اگر کم و زیادی دیه بر اساس شخصیت افراد باشد، باید هر کس یک شخصیت علمی یا معنوی را کشت، قصاص و دیه ی بیشتری را متحمل شود. در حالی که دیه ی ساده ترین افراد و برجسته ترین افراد، از نظر حقوقی یکسان است.

  در مسایل حقوقی ، حضرت علی(ع) و ابن ملجم یکسان هستند و به همین خاطر حضرت علی (ع) در مورد قاتل خود فرمود: "فَضربوه ضَربة بضَربة " او یک ضربت به من زد ، شما هم یه ضربت به او بزنید، نه بیشتر.
  اگر دیه و قصاص بر مبنای شخصیت افراد باشد ، همه ی ثروت و پول های دنیا را هم بدهیم، جبران یک ذره از شخصیت علی بن ابیطالب (ع) نمی شود.

  آری، حساب دیه، حساب شخصیت افراد نیست تا خیال کنیم که چون دیه ی زن نصف مرد است، پس شخصیت او کمتر از مرد است.

  برگرفته از کتاب تمثیلات استاد قرائتی

  پی نوشت:

  شبکه ی سه ، برنامه پرسش و پاسخی داره که در اون، کارشناسان مذهبی به سؤالات و شبهات دینی جوانان پاسخ میدن. دیشب به طور اتفاقی این برنامه رو دیدم که درباره بحث مورد نظر ما، گفتگو میشد. (این حُسن تصادف برام خیلی جالب بود!)
  یکی پرسید چرا در اسلام ارث و دیه زن، نصف مرد هست و شهادت (گواهی قضایی) دو زن، اندازه شهادت یک مرد حساب میشه؟

  کارشناس، جواب خوب و جامعی داد. تا جایی که حافظه ام یاری می کرد جوابش رو سیو کردم! که براتون می نویسمش. اما دوستانی که میخوان به طور کامل اون جواب رو ببینند میتونن به سایت ایران سیما (آرشیو کامل برنامه های سیما) مراجعه کنند: (http://iransima.ir)

  و اما خلاصه جواب کارشناس:
  گاهی امتیازها و معافیت هایی که اسلام به زن داده، به خاطر بد مطرح شدن، باعث ایجاد شبهه میشن. در بحث ارث و دیه ما باید ببینیم پول دوبرابری که برای مرد در نظر گرفته شده به کی میرسه؟ آیا این پول رو به مرده ی مرد میدن؟! یا به خانواده و همسر اون؟

  اسلام میگه وقتی مردی کشته میشه، خانواده اش و مخصوصاً همسرش نیاز به حمایت بیشتری داره. پس باید پول بیشتری بهشون داده بشه. اما وقتی زنی کشته میشه، نیازی نیست که حمایت به همین میزان باشه و به مرد گفته میشه پاشو ادامه بده.

  یا در موضوع ارث، مرد هر مقدار که سهم میبره باید اونو در راه خونواده اش خرج کنه چون در اسلام وظیفه و بار اقتصادی خانواده بر عهده ی مرد هست. اما زن، علاوه بر اینکه از سهم و مال مرد استفاده میکنه، سهم الارثی که گیرش میاد فقط و فقط مال خودشه . میتونه اونو هرجور که میخواد استفاده کنه (پس انداز کنه، خرج کنه، سهام بخره!) چون بار اقتصادی خانواده بر عهده ی اون گذاشته نشده و از این وظیفه معاف شده.

  و اما شهادت (گواهی):
  در این بحث، ما سه کلمه داریم: ادعا - اقرار - شهادت.
  در موضوع "ادعا" که به نفع آدم هست، زن و مرد هر دو یکسانند. در "اقرار" که به ضرر آدم هست باز زن و مرد هر دو یکسانند. اما در شهادت که نه به نفع آدمه و نه به ضررش، و صرفاً یک "وظیفه و بار" اجتماعی هست ( چون کتمان حق، حرام است) اسلام با وضع این قانون، در حقیقت این بار رو از روی دوش زنان برداشته و نصف کرده.

  کسی که میاد شهادت میده، مسئولیتی رو قبول میکنه. گاهی وقتا خطراتی رو به جون میخره. برای همین خیلی ها همیطوریشم از زیر بار اون در میرن. "شهادت" یک تکلیف اجتماعیه که در اسلام، بار اون بیشتر بر دوش مردان هست تا زنان.  • معلوم الحال مجهول الهویه ( سه شنبه 90/3/31 :: ساعت 12:3 عصر)


  خانم "فا بیان" دختر جوان 28 ساله ای است که تا مدتی پیش یکی از سرشناس ترین مدل های فرانسه به شمار می رفت. وی چندی پیش مسلمان شده و پس از ترک شغل خود به عنوان مدل لباس، به شغل پرستاری روی آورد.

  فابیان - مانکن فرانسویگفته می شود او پس از مسلمان شدن و فراگیری حرفه پرستاری، زندگی مرفه سابق خود را رها کرده و به افغانستان سفر کرد تا در کنار مبارزان این کشور به درمان آنان بپردازد.

  "فا بیان" طی اظهاراتی در این باره گفت: اگر لطف و رحمت خداوند شامل من نمی شد، هیچ گاه نمی توانستم مسلمان شوم و تا آخر عمرم مانند یک حیوان زندگی می کردم. من در آن زندگی فقط به دنبال سیراب کردن هوس و شهوت های خود بودم و هیچ اصول و ارزشی برای خود نداشتم. از کودکی آرزو داشتم پرستار شوم، اکنون که مسلمان شده ام به آرزوی خود رسیده ام.

  وی در ادامه افزود: در حال و هوای کودکی همواره خودم را در حالت کمک به کودکان بیمار تخیل می کردم اما وقتی بزرگ تر شدم، به دلیل زیبایی ظاهری که دارم ناخودآگاه به سمت دنیای مدل کشیده شدم و از شکل من استفاده ابزاری می شد، دقیقا مانند یک وسیله مدت دار که بویی از انسانیت در آن نبود.

  این دختر تازه مسلمان شده، همچنین گفت: تا اینکه برای شرکت در یکی از برنامه ها به بیروت پایتخت لبنان دعوت شدم. وقتی به آنجا سفر کردم، صحنه هایی دیدم که در همه عمرم مانند آن را ندیده بودم. در آنجا پیش از گذشته از خودم منفور شدم و کم کم به سمت متحول حرکت کردم تا اینکه در نهایت به اسلام که انسانیت واقعی در آن وجود دارد، رسیدم. پس از مسلمان شدن در بیروت به پاکستان سفر کردم و از مرز این کشور به افغانستان رفتم و با کمک به کودکان و مجروحان یکی از آرزوهای دیرینه و کودکی خود را محقق ساختم.

  "فا بیان" افزود: شرکت های مدل پس از اینکه از مسلمان شدن من با خبر شدند، سعی کردند مرا به راه قبلی باز گردانند از همین رو هدایای بسیار زیادی برایم فرستادند و پیشنهاد دستمزد سه برابری نسبت به قبل را به من دادند اما من که تازه راه اصلی را یافته بودم، هدایا را پس فرستاده و همه پیشنهادات آنان را رد کردم و اکنون احساس می کنم که در خوشبختی کامل به سر می برم.

   نکته:

  کاش خانم هایی که تازه، قدم در راه بی حجابی گذاشته اند ببیند کسانی رو که تا تهِ تهِ این بیراهه رفته اند و در حال برگشتند، اونم با چه سرعتی...

  کاش تازه مانکن‌های خیابانگرد ایرانی! ببیند انتهای آزادراهی که انتخاب کرده اند کوچه ی بن بسته...

  و کاش خانم های محجبه، به حجاب خود اکتفا نکنند و بدانند که راکد شدن سبب گندیدن خواهد شد! و بشتابند که از تازه مسلمانان عقب نیفتند. چقدر بدم میاد از کسانی که حجابشون عالیه اما این حجاب فقط و فقط ارثی بهشون رسیده و حتی دو خط هم درباره فضائل و مزیت های حجاب مطالعه نداشته اند تا لااقل بتونن دخترانی محجبه تحویل اجتماع بدن. • معلوم الحال مجهول الهویه ( جمعه 90/2/30 :: ساعت 1:35 عصر)


  ن - اسلاملو

  سال‌هاست که به تصویر کشیدن سختی ها و اکثراً فلاکت های زنان را در فیلم های تهمینه میلانی شاهدیم و هر بار با این توجیه که او به نیت دفاع آن قشر از زنان که در جامعه مورد ستم قرار می گیرند این کارها را می کند خودمان را راضی می کردیم.تهمینه میلانی

  اما این بار که خود در برنامه تلویزیونی "هفت"صراحتاً ‌اعلام کرد که "من فکر نمی کنم کسی در ایران زندگی کند و عقده ای نباشد"، مطمئن شدیم که محتوای ارائه شده در فیلم های او که دائماً تکرار می شوند، نشان از این تفکر او که همه عقده ای هستند نشات می گیرد.

  آنچه برای ما سوال برانگیز است این است که چرا ذهن میلانی با وجود زندگی در سومین دهه از انقلاب باز در تصورات و توهمات دوران قاجار سیر می کند! دورانی که در موارد متعددی شاهد به اجبار شوهر دادن دختران، زور گفتن مردها به زنها و ظلم و ستم کردن شوهر و بعضاً خانواده شوهر به زن بودیم.دورانی که در بعضی خانواده ها حتی یادگیری علم و دانش برای دختران ممنوع بود و نهایتاً دورانی که در ماجرای کشف حجاب رضاخانی عریانی را برای زنان، نشانه تمدن و حجاب را نشانه عقب ماندگی اعلام کردند و در آن زمان ما شاهد زنانی بودیم که برای رسیدن به تمدن، روز به روز عریان تر شده و راحت تر جذابیت های خود را در جامعه به حراج می گذاشتند ولی همچنان از علم و سواد دانش و کمالات در وجود آنها خبری نبود.

  خانم میلانی! چشمانتان را باز کنید. یادآوری می کنم: امسال سال 1390 هجری شمسی است.

  خانم میلانی!سالهاست دست پنهان استعمار رو شده است که کوشیده تا حجاب را نشانه بی تمدنی جلوه دهد.سالهاست که شاهد گرایش روز به روز زنان جهان به حجاب هستیم.

  سالهاست که همه با تمام وجودشان دیده اند و احساس کرده اند که حجاب نه تنها مانعی برای پیشرفت های علمی، اجتماعی و سیاسی برای زنان نیست بلکه ضریب امنیت و احساس آرامش افراد خصوصاً خود زنان را در زندگی فردی و اجتماعی را بالاتر برده است.

  اگر کمی مطالعه کنید متوجه می شوید که سالهاست میزان حضور زنان در عرصه های علمی دانشگاهی بسیار بیشتر از مردان شده است.

  سالهاست که بانوان ما حتی با پوشش چادر در مشاغل مختلفی مثل پزشکی، جراحی، استادی دانشگاه، مهندسی، نمایندگی مجلس، مشاورهای مختلف در پست های دولتی و حتی در پست وزارت فعالیت می کنند.

  خانم میلانی! نمی دانم در چه خانواده و با چه شرایطی بزرگ شده اید که تصور عقده ای بودن به حدی در شما نهادینه شده که فکر می کنید همه، عقده ای هستند؟! اما جهت اطلاعتان عرض می کنم که سالهاست زنان ما با الگو قرار دادن سیره­ ی سیده­ ی زنان عالم که پیامبر نور و رحمت پیش پای او بلند می­شد و دست او را می­بوسید و می­گفت:"پدرش به فدایش باد"، احساس امنیت، آرامش و عزت می­کنند.نمی­دانم با چه هوسبازانی در زندگی­ تان مواجه بوده اید و آنها چه مزاحمت هایی برای شما ایجاد کرده اند که همه­ ی مردان را خائن و هوسباز و همه زنان را قربانی خشونت­های جنسی مردان تصور می­کنید و این خود عقده ­ای سنگین در شما بوجود آورده است؟!

  نمی­دانم چه کسانی شما را در زندگی­ تان تحقیر و تذلیل و به تعبیر خودتان عقده ­ای کرده­اند که می­خواهید انتقامتان را از همه­ ی مردان بگیرید؟!

  تسویه حساب

  تا حالا فکر کردید که "تئوری آزدای دختر و پسر"با تئوری "هوسباز بودن همه مردان"با هم در تناقضند و همدیگر را نقض می­کنند؟ شما که می پسندید دختر و پسر بتوانند آزادانه با هم ارتباط جنسی داشته باشند و معتقدید دختران به نام آزادی! حیا و عفت خود را راحت به حراج بگذارند، چطور انتظار دارید که مردان نگاه جنسی به زنان نداشته باشند.پیشنهاد می­کنم اگر علاقه مندید در مورد زنان و مشکلات آنان و مسائل خشونت­ های جنسی، فیلم بسازید،کمی هم در زمینه­ی تفاوت­های جسمی و روحی زنان و مردان و نیازهای متفاوت آنان مطالعه کنید تا حداقل بیش از این به زنان ایرانی توهین نکرده و همه­ ی آنان را عقده ­ای نخوانید.

  آن مدینه­ ی فاضله­ ای که در ذهن شما و امثال شماست، سالهاست که دستش در زمینه­ ی ظلم و تجاوز و... به زنان رو شده است. مجامع رسمی آمریکایی و اروپایی از سالها پیش اینگونه آمارها را منتشر می کنند.

  خانم میلانی!این راهی که در پیش گرفته اید یک بار طی شده، رفته­ ها دارند برمی­گردند.اگر کمی مطالعه کنید می بینید که زنان فعال و نویسنده غربی به شکست تئوری­های پوسیده ­ی فمنسیم اعتراف کرده­اند و برای رد آنها در کتب خود آمار نتایج اجرای تئوری­ های فمنیسم را بطور مستند و مستدل ارائه داده­اند. ولی جای تأسف فراوان است که اکنون کسی در عرصه کارگردانی سینما مدعی طرفداری و احقاق حقوق زنان است که نه تنها اطلاعات و تحلیل ­های او به روز نیست بلکه در تحلیل وضعیت زنان ایرانی دوران قاجار و در تحلیل وضعیت زنان در غرب در دوران شروع موج اول فمنیسم در قرون 18 و17 سیر می کند.

  ای کاش تعصبات کورکورانه­ اجازه دهند که کمی هم به حقایق بیاندیشید.

  ما به وجود ظلم به زنان در جهان و در ایران اعتقاد داریم و معتقدیم باید برای حذف آن مبارزه کرد.و به فرموده­ ی رهبر فرزانه انقلاب "حقیقتاَ باید در زمینه­ ی ارزش و کرامت زن در اسلام بازنویسی و بازگویی و بازبینی کرد"و برای احقاق حقوق زنان باید اسلام ناب را اجرا کرد.

  من همین­جا اعلام می­کنم که به کوری چشم همه­ ی فمنیست ­های عقده­ ای عالم، ما زنان ایرانی شوهرانمان را دوست داریم، به فرزندانمان عشق می­ورزیم، روز به روز همت مان را برای گرمتر و زیباتر کردن مأمن خانواده­هایمان مضاعف­ تر می­کنیم و در صحنه­ های علمی، برای کسب معرفت، روز به روز مدارج بالاتر را طی خواهیم نمود و با بذل مهر مادری و عشق ورزی به همسر و فرزندانمان اجازه نخواهیم داد افرادی به جامعه تحویل داده شوند که به خود اجازه دهند تمام زنان پاک سرزمینم، ایران را، عقده­ای بنامند.

  منبع:موسسه خیبر • معلوم الحال مجهول الهویه ( جمعه 90/2/16 :: ساعت 6:21 عصر)


  وبگردی های چند روزه ی اخیر من، چند سؤال رو برام مطرح کرده که هر چی بیشتر بهشون فکر می کنم نه تنها به جوابی نمی رسم بلکه تعداد سؤالاتم بیشتر هم میشه!
  خلاصه ی هر مطلب رو به اضافه ی سؤالتم براتون می نویسم شاید شما بتونید کمکم کنید!
  در ضمن، برای دریافت لینک هر مطلب و مشاهده ی تصاویر و توضیحات بیشتر می تونید روی عکسها کلیک کنید.

  1. تصاویر بازداشت توهین‌آمیز یک زن محجبه فرانسوی توسط نیروهای امنیتی این کشور که از امروز قانون بحث‌برانگیز ممنوعیت استفاده از روبند به عنوان یکی از مظاهر حجاب اسلامی را اجرایی کرد، اعتراض بسیاری از حامیان حقوق بشر را در پی داشت.
  تصاویر زیر خانم "کنزا دریدر"، زن محجبه فرانسوی را نشان می‌دهد که پس از گفت‌وگو با رسانه‌های خبری و اعتراض نسبت به اجرایی شدن قانون تبعیض‌آمیز منع استفاده از روبند، توسط مامورین فرانسوی به شکلی توهین‌آمیز دستگیر شد.

  ممنوعیت حجاب در فرانسه

  سؤال: الف) بازم فرانسه روش میشه بگه من مهد آزادی ام؟؟!!
  ب) بازم کسی پیدا میشه که هنوز چهره ی واقعی غربی ها رو نشناخته باشه؟؟!!
  ج) چرا اجرای "طرح امنیت اجتماعی" برای ما بده اما برای خودشون، خوبه؟!طعمه ای برای رسانه های غربی

  2. سؤال دومم در حقیقت سؤالیه که حداد عادل چند روز پیش در مراسم هجدهمین سالروز شهادت سید مرتضی آوینی مطرح کرد:

  امروز دولت‌های غربی با این سازمان‌های عجیب و پر زرق و برقی که مدعی مبارزه با خشونت و تروریسم هستند، در برابر کشورهای مسلمان چه می‌ کنند؟ مردمی که با الهام از انقلاب ما بپا خاسته‌اند و شهید می‌دهند. اکنون چندین ماه است که این نهضت‌ها شروع شده‌اند اما آیا در تمام این مدت و در تمام این کشورها یک نفر مانند ندا آقاسلطان وجود نداشته است؟! حدادعادل ادامه داد: ما که نفهمیدیم او چگونه کشته شد، اما ببینید اکنون چگونه در دنیا بر سر این موضوع سر و صدا راه انداخته‌اند. از میان این همه آدم که در این کشورها کشته شده‌اند آیا واقعا یک نفر نبود که به قول آنها مانند ندا آقاسلطان مظلوم کشته شده باشد؟ پس داستان چیست؟

  3. حمله چهار دختر انگلیسی به یک زن ایرانی به دلیل حفظ حجاب اسلامی در لندنحمله به یک زن باحجاب:

  این زن ایرانی که به همراه همسرش برای تحصیل در انگلیس زندگی می‌کند، ساعت 7:30 روز گذشته در راه بازگشت به منزل خود، در خیابان London Road به دلیل پوشش اسلامی توسط 4 دختر انگلیسی مورد اهانت و حمله فیزیکی قرار گرفته و از ناحیه صورت زخمی شد.

  سؤال: اگه نهی از منکر یک بدحجاب (که طبق دستورات دین ماست)، اونم با کمال احترام، اسمش دخالت در امور شخصی! دیگرانه، پس اسم این حرکت وحشیانه ی این چهار تا دختر چیه؟؟!!

   

  4. خاطره ای از یک شهید شهید سید حمید میر افضلی
  "در چند عملیاتی که با هم بودیم، ندیدم کفش بپوشد. موقع عملیات که می شد، کفش هایش را در می آورد و با پای برهنه می رفت عملیات. علتش را که می پرسیدیم، می گفت" با پای برهنه راحت ترم."
  توی عملیات بیت المقدس وقتی بچه ها دشمن را از جفیر عقب راندند، سید با پای برهنه رفت روی جاده و ایستاد به نماز. . ."

   سؤال: یه عده برای حفظ این انقلاب ، پای برهنه دویدند و جنگیدند و خون دادند. من و تو برای حفظش چه کرده ایم؟
  به قول حضرت امام (ره):
  اینقدر نگو انقلاب، برای من چه کرده. تو برای انقلاب چه کرده ای؟ • معلوم الحال مجهول الهویه ( پنج شنبه 90/1/25 :: ساعت 5:49 عصر)


  روزهای خوش پایان سال و خرید مایحتاج سال نو در حال سپری شدن هستند.

  امسال نیز، به تبع چند سال اخیر، با تدابیر دولت و همکاری بازاری ها، با برپایی انواع نمایشگاه ها و حراجی ها، نه تنها جلوی خیلی از گرونی های کاذب گرفته شده، بلکه حتی بعضی از کالاها با تخفیف های قابل توجهی به فروش می رسند.

  اما اونچه که منو وادار به نوشتن این یادداشت کرد اینه:

  بازار به شدت شلوغه و نمایشگاه ها شلوغتر!
  مواظب باشیم توی این شلوغ پلوغی ها، ضرر نکنیم.

  بازار - حراجی

  مواظب باشیم حراجی کالا، به حراجی دین و ایمانمون منجر نشه!

  توی اینجور مواقع، بازار پر میشه از سوژه های ناب! برای چشمای بی تاب!
  خوش به حال اون مردی، که با درویش کردن چشماش، بی نیازی روحش رو از این گناهان دم دستی به رخ ملائکه میکشه.

  خوش به حال اون زنی، که وارث فاطمه ی زهرا(س)، در حجب و حیاست.

  خوش به حال اونایی که خودشون رو مخاطب این سخن امامشون می دونند:

  مولا علی (ع) : ای مردم عراق ، شنیده ام بانوان شما در جاده ها حرکت می کنند و با تنه زدن به مردان راه خود را می گشایند ، شما حیا و آزرم ندارید؟
  فروع کافی جلد 5 صفحه 174

  واااای که چقدر این حدیث قشنگ و دقیقه.
  وقتی به حضرت علی علیه السلام میگن "امیر کلام" برا همینه.

  موضوع درباره ی گناهیه که زنان مرتکب میشن. اما مخاطب، مردان هستند.

  یعنی آهای مردا، شما هم تو این گناه شریکید.
  به نظر شما، اون مردی که میگه من کار دارم، یا میگه من حوصله ندارم، و زنشو برای خرید (هایی که نیاز به سلیقه ی خاصی ندارند مثل خرید آجیل) راهی بازارهای شلوغ میکنه، بی حیا و بی غیرت نیست؟
  به نظر شما اون مردی که تو بازار، مثل یه بولدزر سرشو میندازه پایین و مسیر مستقیم خودشو ادامه میده، تو گناه این تنه زدن ها شریک نیست؟

  باور کنید اگه کمی حواسمون رو بیشتر به این نکات تربیتی-اسلامی جمع کنیم: هم میتونیم خریدهای خوب و به صرفه ای داشته باشیم، هم میتونیم گناه نکنیم، و هم میتونیم لذت خودمون رو از روزهای پرهیجان آخر سال، بیشتر کنیم.

  از صمیم دل میگم: عیدتون مبارک...

    • معلوم الحال مجهول الهویه ( پنج شنبه 89/12/19 :: ساعت 12:38 عصر)


  <      1   2   3   4   5   >>   >

  ورود , پسرا ,دخترا , عکس باحال , ورود پسرا ممنوع , روابط دختر وپسر ,روابط دختر و پسر ,زن ,گرل ,گرل فرند ,آرایش ,لباس ,جنسی ,عشق ,عاشق , هوس, ازدواج ,دوست یابی ,شعر ,پسران و دختران ,معشوق ,مهیج