سفارش تبلیغ
صبا ویژن
           
 

 

عکس ( پوستر ) چادر مشکیرخت زیبای آسمانی را
خواهرم با غرور بر سر کن

نه خجالت بکش نه غمگین باش
چادرت ارزش است باور کن

بوی زهرا و مریم و هاجر
از پر چادرت سرازیر است

بشکند آن قلم که بنویسد
"روی گل ،برگ ،دست و پاگیر" است

حفظ و پوشیده در صدف انگار
ارزش و شأن خویش می دانی

با وقاری و مثل یک خورشید
پشت یک ابر تیره می مانی

قدمت روی شهپر جبریل
هر زمانی که راه می آیی

در شب چادرت تو می تابی
مثل یک قرص ماه می آیی

گل اگر بر سرش نباشد برگ
بی گمان زود دیده خواهد شد

بعد با دستهای گلچینی
ناگهان هم که چیده خواهد شد

خسته ای از تمام مردم شهر؟
از چه رو این قدر تو غم داری

نکند فکر این کنی شاید
چیزی از دیگران تو کم داری

در زمانی که شأن و ارزش جز
به دماغ و لباس و ماشین نیست

توی چادر بمان و ثابت کن
ارزش واقعی زن این نیست...!!! • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 89/12/4 :: ساعت 4:30 عصر)


  بنر حجاب - پوستر حجاب
  برای دریافت تصویر در اندازه اصلی، روی اون کلیک کنید.

  طرح بالا رو به عنوان "بنر" برای تابلوی تبلیغاتی یکی از دانشگاه های شهرمون درست کردم. هر چند که هیچگاه زیر چاپ نرفت! دلیلشون هم این بود که چرا توش عکسی از یک زن قرار داده شده!!!

  خدا خودش جامعه ی ما رو از افراط و تفریط ها نجات بده. عده ای نمایش نقاشی زن محجبه رو هم حرام میدونن! از اون طرف عده ای عکس زوم شده روی چهره ی آرایش کرده و بد روسری انواع بازیگران ژیگول رو رو جلد نشریه ها، حلال و بدون اشکال میدونن!

  عده ای به بهانه ی "یه شب که هزار شب نمیشه" شب عروسی، ناموسشون رو با محرک ترین و نازک ترین پوشش ها به خیابون میارن و نگاه های حریصانه ی مردان هوس باز، ذره ای هم آزارشون نمیده. عده ای هم توی کارت عروسی شون بجای اسم عروس خانم، حرف اول اسمشو می نویسن تا مبادا نامحرم ها اسم خانمش رو یاد بگیرن! به قول استاد قرائتی اگه قرار بود "پنهان بودن نام"، امتیازی حساب بشه آیا حضرت زهرا و حضرت زینب و حضرت معصومه (سلام الله علیهن) برای این امتیاز سزاوارتر نبودند؟

  به امید ظهور آقایی که شاخه های زشت و زائد افراط و تفریط رو از پیکر زیبا و رعنای درخت اسلام قطع خواهد کرد. اللهم عجل لولیک الفرج • معلوم الحال مجهول الهویه ( یکشنبه 89/10/26 :: ساعت 5:35 عصر)


  یکی از خوانندگان این وبلاگ، با اسم مستعار "داوود" برای یادداشت قبلی کامنتی گذاشته که بهتر دیدم اونو همراه با جوابش در معرض قضاوت شما عزیزان قرار بدم:

  حکایات اقداماتی که نظام مقدس چماق و دروغ انجام میده مثل یک کاریکاتور می‌مونه که یه قسمت از بدنش گنده هست و بقیه انداماش کوچیکه. این نظام مقدس شما میاد و برای تبلیغات رسانه ای یه قسمتهایی رو خیلی روش هزینه و دلارهای نفتی میگذاره(مثل ماهواره سرهم کردن) در صورتیکه فایده ای برای مردم ندارند و خیلی چیزهای واجبتر از اون هست و بقیه مناطق کشور مثل حلبی آباد هستند.
  برای نمونه ماهواره به هوا فرستادن که با کمک گرفتن از این کشور و قاچاق علمی از اون کشور و مهندسی معکوس و کپی بردای، یه چیزی سر هم کرد و سوار یه موشک جنگی کردش و شوتش کرد به فضا! غافل از اینکه کشورهای روسیه و آمریکا دهها سال پیش سفینه های غول پیکری رو به ماه فرستادند که این ماهواره شما در برابرش مثل ماشین اسباب بازی در برابر مرسدس بنز هست.با در نظر گرفتن این موضوع که اون زمان وسایل آسان ساز امروزی مثل کامپیوتر هم وجود نداشت که محاسبات و طراحیها رو نسبت به دهها سال پیش بسیار ساده کرده.
  بعله خانم جان ان چیزها رو شما از همونهایی کپی کردید که فحششون میدید و خودتون مسلمن اونها رو نزاییدید.دانش همه این چیزایی که گفتی مال همونهاست. در زمینه نظامی هم که این ترقه و فشفشه هایی که با مهندسی معکوس از روی تجهیزات دیگر کشورها ساخته میشه اینقدر جیغ و جاغ کردن نداره.کره شمالی هم که رژیمش مثل نظام مقدس یاغی هست و در برابر جهان یاغیگری در میاره و وقعی به خواسته ها و نیازهای واقعی مردمش نمیگذاره و اونچه خودش میخواهد رو انجام میده هم خیلی تجهیزات نظامی داره و خیلی پیشرفته تر از مال شما هستند و در کنارش هم مردمش از گشنگی علف میخورند.
  و نکنه فکر کردی شما موشک سرهم کردید کشورهای دیگه مثل آمریکا در عصر چماق تجهیزاتشون هست و از چوب و چماق و شمشیر و نیزه استفاده میکنند؟ این چیزهایی که شما سر هم میکنید اونها عهد بوق اینها رو داشتند. یک مستندی ماهواره نشون میداد از تانکهای آبرامز آمریکایی که بس‌که پیشرفته هستند بهشون میگند کامپیوترهای 65 تنی. ناو هواپیمابر رونالد ریگان رو نشون میدادکه 20 طبقه بود و 80 تا هواپیما میگرفت.

  و اما جواب من:

  اینا که نوشتی چی بودن ؟ جوک؟ داستان علمی تخیلی؟ افسانه؟ شر و ور؟ هر چی بود ما رو که حسابی سر ذوق اوورد

  گفتی چرا ماهواره میسازین درحالی که بعضی از روستاها حلبی آبادند؟

  جواب: اولا اگه الان بعضی روستاهای صعب العبور، حلبی آبادند و تعدادشون انگشت شماره؛ در زمان طاغوت بسیاری از شهرهای ما به معنای واقعی حلبی آبادهایی بودند که شاهدان عینیش هنوز زنده اند و این چیزی نیست که مثلا صدا و سیما گفته باشه. از شهر خودمون عکسی دارم اون هم از مرکز شهر، نه حاشیه هاش، که یک روستای تمیز صد سال پیش، صد شرف داره به اون. (میدونی شهر ما کجاست؟ دومین شهر بزرگ و معروف اولین استان نفتی کشور)

  ثانیاً ان شاءالله با طرح هدفمند کردن یارانه ها داریم به سمتی میریم که همین تعداد اندک حلبی‌آبادها هم در کشور وجود نداشته باشند.

  گفتی ماهواره به هوا فرستادن با کمک گرفتن از این کشور و قاچاق علمی از اون کشور و مهندسی معکوس و کپی بردای و یه چیزی سر هم کردن و سوار یه موشک جنگی کردنش و شوتش به فضا! چیزی نیست.

  جواب: میگم اگه ساخت و پرتاپ ماهواره به این راحتیه چرا از بین 197 کشور جهان، ما دهمین کشور دارنده ی این فناوری ساده! شدیم؟!!! اروپا خودش به تنهایی 50 کشور داره. البته شاید از نظر تو این کشورهای پیشرفته خودشون نخواستند که به صنعت بی اهمیت! هوافضا دست پیدا کنند وگر نه هر کدوم برا خودش به راحتی میتونه بشه امریکای دوم!

  گفتی کشورهای روسیه و آمریکا دهها سال پیش سفینه های غول پیکری رو به ماه فرستادند که این ماهواره شما در برابرش مثل ماشین اسباب بازی در برابر مرسدس بنز هست.

  آره! با این حرفت موافقم. حکومتهای فاسد و مستبد قاجار و پهلوی، ما رو دویست (200!) سال از مرزهای دانش عقب انداختند و خدا میدونه اگه مردم ایران انقلاب نمی‌کردند چه سرنوشتی در انتظارمون بود . و شاید دیگه هیچ وقت نمی تونستیم خودمون رو بالا بکشیم، درست مثل وضعیت الان عراق و افغانستان.

  اما شکر خدا، ورق برگشت و با انقلاب اسلامی و فراهم شدن زمینه ی شکوفایی استعدادها، داریم با شتابی مثال زدنی خودمون رو بالا می کشیم میدونی چطوری و با چه طرز تفکری؟
  به این فرازهای یکی از سخنرانی های مقتدا و رهبرمون دقت کن:
  معناى رسیدن به مرزهاى دانش این نیست که راهى را که اروپایى‏ها در طول دویست سال رفته‏اند، ما هم همان راه را در طول دویست سال برویم؛ بعد به آن‏جایى که امروز رسیده‏اند، برسیم؛ نه، این حرفها نیست؛ ما راه‏هاى میانبر پیدا مى‏کنیم. ما علم را از دست اروپایى‏ها مى‏قاپیم. ما از یاد گرفتن ننگمان نمى‏کند ... اما گرفتن علم از دیگرى نباید به معناى این باشد که شاگرد باید تا ابد شاگرد بماند؛ نه، امروز شاگردیم، فردا مى‏شویم استاد آنها؛ کما این‏که آنها یک روز شاگرد ما بودند، اما الان شده‏اند استاد ما.

  گفتی ان چیزها رو شما از همونهایی کپی کردید که فحششون میدید ...

  اولاً "فحش دادن" با "لعن و نفرین" فرق میکنه. اگر نمیدونی بدون! "فحش دادن" یعنی حرف های زشت و رکیک به کسی زدن (همون چیزی که رسانه های منافق ماهواره ای روز و شب به کار می برند)
  اما "لعن و نفرین" یعنی اعلام برائت. و اگر این اعلام برائت از ظالمان و مستکبران باشه نه تنها چیز بدی نیست بلکه یکی از شاخصه های مهم دین ماست (تبری)
  اگر لعن بد بود خدا در قرآنش صریحاً کافران رو لعنت نمی کرد.

  ثانیاً از روز واضحتره که ما وقتی میگیم"مرگ بر امریکا" منظورمون سردمداران ظالم و مستکبر اوناست نه مردم عادی و یا دانشمنداشون.

  گفتی در زمینه نظامی این ترقه و فشفشه هایی که با مهندسی معکوس از روی تجهیزات دیگر کشورها ساخته میشه اینقدر جیغ و جاغ کردن نداره.

  اولاً عجیبه که این ترقه ها و فشفشه ها! تونستن خواب شبانه رو از سر غده ی سرطانی دنیا، بربایند! یا اینکه اینقدر اهمیت پیدا کردند که آمریکا و چندتا از نوچه هاش دارن سراسیمه در مقابلش سپر موشکی درست می کنند!

  ثانیاً بی انصاف! ما جیغ و جاغ می کنیم؟ یا رسانه های استکباری که بعد از هر رزمایش یا ساخت موشکی توسط ما، در عرض چند ثانیه بازتابش میاد در صدر اخبارشون؟

  ثالثاً بر خلاف تو، ارباب هات مرتباً ما رو به "مخفی کاری نظامی" متهم می کنند. حرف اونا رو باور کنیم یا حرف تو رو؟!
  آیا بهتر نیست از این به بعد کمی بیشتر به اخبار اربابانت توجه کنی که از این سوتی ها ندی؟!

  گفتی فکر کردی شما موشک سرهم کردید کشورهای دیگه مثل آمریکا در عصر چماق تجهیزاتشون هست و از چوب و چماق و شمشیر و نیزه استفاده میکنند؟ این چیزهایی که شما سر هم میکنید اونها عهد بوق اینها رو داشتند.

  آره! ما هم قبول داریم که هیچگاه قدرت سلاح هامون به اندازه ی سلاح های اونا نمی رسه. میدونی چرا؟ چون برای اونا ساخت سلاح های هسته ای و میکروبی و شیمیایی نه تنها عیبی نداره بلکه بهش افتخار هم می کنند. اما در دین و مرام ما، ساخت و استفاده از این سلاح ها حرامه.

  آره! قدرت و تعداد سلاح های ما از اونا کمتره. اما فراموش نکن فاکتورهای دیگری هم هستند که ثابت می کنند برتری یک کشور به تجهیزات نظامیش نیست بلکه به قدرت ایمان و اعتقادات و همچنین میزان محبوبیتش هم بستگی داره. فراموش نکن امام خمینی(ره) با دست خالی، بر رژیمی غلبه کرد که ادعا میکرد قدرت برتر نظامی در سطح منطقه ست. فراموش نکن در جنگ تحمیلی بچه های ما با سلاح های ساده تونستند ارتش تا بن دندان مسلح عراق رو زمین گیر کنند. می دونی چرا؟ چون ما یه سلاح داریم که دشمن هر چه هم که پیشرفته بشه و پول خرج کنه نمیتونه بهش دست پیدا کنه و اون چیزی نیست جز "شهادت طلبی".

  عزیز من! اگه میخوای ایران رو همانگونه که هست ببینی چشمت رو از دوربین معوّج بی بی سی فاصله بده! ببین که ایران اسلامی امروزه شده محبوب دل تمام مردم آزاده ای که توانسته اند از زیر سیطره ی بمباران رسانه های دروغگوی استعماری سری بیرون بیارند و حقایق جهان رو به نظاره بنشینند! جهان در آستانه ی ظهور آخرین منجی، در حال تحولات عظیمی ست و بخش اعظمی از ایجاد این تحولات بر دوش وارثان سلمان فارسی ست. ما زمینه سازان ظهور مولای عشقیم. ما رسوا کننده ی قدرت پوشالی مستکبرانی هستیم که روز به روز بیشتر در گرداب فلاکت خودشون فرو میرن. اینم یک نمونه از از زبان متخصصین خودشون:

  دولت آمریکا در هر دقیقه 2.63 میلیون دلار بدهی بالا می‌آورد! + نمودار • معلوم الحال مجهول الهویه ( جمعه 89/10/17 :: ساعت 4:19 عصر)


  یک. بارها پیش آمده به دوروبری‌هایی که حجاب نصفه‌نیمه داشته‌اند گفته‌ام: «تو که مانتو می‌پوشی، آستین‌ بلندشو بپوش خب، نصف دستت که معلومه» یا «تو که زیاد اهل آرایش نیستی، این یه‌دونه رژم نزن خب» یا «موهات اومده بیرون» یا «جوراب بپوش، پاهات جلب توجه می‌کنه»

  و البته جواب شنیده‌ام: «ای باباااا، تو مثل اینکه خیابونا رو ندیدی، این‌همه خوشگل ریخته تو خیابون، کی به این یه‌وجب دست من نگاه می‌کنه» یا «الان دیگه همه دافن، رژ من توجه کسی رو جلب نمی‌کنه» یا «اون مال قدیما بود، الان دیگه همه پاهاشون معلومه» یا «موی همه معلومه، این یه‌تار موی من چیزی نیس»

  در مقابل، باحجاب‌ها. باحجاب یعنی کسی که حجاب را کامل، با تمام حدود اسلامی‌ش یا درصورت تمایل بیشتر از آن (مثلاً پوشاندن گردی صورت)، با علاقه و میل خودش، رعایت می‌کند. فکر می‌کنید آسان است توی گرما و ترافیک و شلوغی، با بندوبساط کیف، لپ‌تاپ و یا احیاناً بچه، پنچ‌متر پارچه را دور خود پیچیدن؟ ساق زدن، برای اینکه مبادا نیم سانت بیشتر دیده شود؟ روسری را محکم دور صورت گیره زدن که زیر چانه دیده نشود و مو بیرون نیاید؟ جوراب کلفت پوشیدن تو هل‌هل گرما؟ چه ذهنیتی باعث می‌شود اینها مثل گروه اول «یه تار مو، یه‌دونه رژ، یه‌وجب دست و یه‌ذره پا»ی خود را گم ندانند بین این همه دست و سر و پا و لبی که ریخته کف خیابان‌ها؟!

  باحجاب‌ها اعتماد به‌نفس بیشتری دارند. رضایت بیشتری دارند از بدن خود. به اصطلاح روانشناس‌هاbody image شان مثبت است. تصور می‌کنند زنانگی‌شان در همان «یه‌تار مو و یه ذره دست» هم پیدا و تاثیرگذار است. برای این زنان ساق‌پا و لب‌شان ارزش ج.ن.سی دارد، به همین‌خاطر است که نسبت به پوشاندنش اهتمام دارند. این زنان خود را زنی همچون دیگر زنان مکشوفه در خیابان نمی‌دانند. بدن خود را حاوی مقادیر زیادی از ارزش‌های زیبایی‌شناسانه می‌دانند و نسبت به حفظ این زیبایی‌ارزشمند حساس‌اند. به خاطر همین است که زنان محجبه در زندگی زناشویی خود هم موفق‌ترند. اعتمادبنفس عنصر مهمی است در زناشویی و زنان محجبه اعتمادبنفس‌شان بالاتر است.

  زنان مکشوفه اعتمادبنفس‌شان کمتر است. تصور می کنند در روابط خود در اجتماع، چیزی کم دارند و باید این کمبود را با توسل به زنانگی‌شان جبران کنند. باید توی دستشویی‌های عمومی تقلای برخی زنان را برای تجدید آرایش ببینید تا این حرف برای‌تان ملموس شود. آنچه باعث می‌شود هیلاری کلینتون وسط صحبت‌های دیپلماتیک یاد رژلبش بیفتد کمبود همان اعتمادبنفس است.

  آرایش

   دوم. یکی از دلائل دیگری که نسوان مکشوفه اعتمادبنفس کمتری راجع به بدن خود دارند اینست که خود را در معرض قضاوت مردان زیادی قرار می دهند و خب، بدیهی است که مردان مختلف، سلیقه‌های مختلف هم دارند. دختری را می‌شناختم، سفید و بور. خوشگل بود، از این تیپ‌هایی که بهشان می‌گویند خارجی! یک‌بار دوست‌پسر نامردش بهش گفته بود: «زن باس سبزه و نمکی باشه، نه اینطوری شیربرنج!» این دختر هم کلی دمغ شده بود و طفلک آمده بود می‌پرسید: من بی‌رنگ و رو‌ هستم؟!

  گفتم: «نه عزیزم، تو بی‌رنگ و رو نیستی، خیلی هم خوشگل و اروپایی(!) هستی. منتها ایرادت اینه که خودت رو الکی‌الکی عرضه کردی به هر بی‌سروپایی که بتونه درباره‌ت نظر بده. زن باس خودشو فقط به مرد زندگی‌ش نشون بده! کسی که خودش، با میل ورغبت اومده طرف آدم، مرد باس منت زنو بکشه، تا قدرشو بدونه!»

  منبع: وبلاگ چشم و چراغ • معلوم الحال مجهول الهویه ( دوشنبه 89/10/13 :: ساعت 10:46 صبح)


  اگر امام حسین(ع) هدف از قیامش رو "اصلاح امت جدش" معرفی کرد، و اگر ما ادعا داریم که از امت رسول خدا(ص) هستیم، پس محرم بهترین زمانه که عینک غفلت رو برای دقایقی هم که شده از روی چشمامون برداریم و بذاریم نور کلام اصلاحگرانه ی امام حسین(ع) دیدگان ما رو هم روشن و بصیر کنه:

  مردم برده های دنیا هستند و دین بازیچه ی زبانشان است،
  تا آنجا دور و بر دین رو می گیرند که زندگیشان در رفاه باشد،
  اما زمانی که در معرض امتحان قرار بگیرند دینداران کم می شوند.

  .............................................................................. بحار الانوار ج 78 ص 117

  خیلی حدیث تکان دهنده و ترسناکیه!
  مبادا ما هم جزء این برده ها ی دنیا باشیم
  نکنه ما هم دین بازیچه ی زبونمون باشه و خودمون خبر نداریم

  آیا دین بازیچه زبونمون نیست وقتی که میشینیم و با خیال راحت غیبت می کنیم و ککمون هم نمیگزه.
  در حالی که دین اسلام به شدت هرچه تمامتر غیبت رو نهی کرده ، تا اونجا که روایت داریم که غیبت از زنا هم بدتره! (الغیبتُ اشدّ مِنَ الزّنا)

  آیا دین بازیچه زبونمون نیست وقتی که در صدا و سیما و سینمامون اساس فیلمهای طنز بدون استثنا، بر مبنای "دروغ گفتن های مکرر" شکل میگیره. و چه چیزی برای یک جامعه، بدتر از این که "دروغگویی" نه تنها قبیح شمرده نشه بلکه به صورت خیلی جذاب و کاربردی آموزش داده میشه!

  آیا دین بازیچه ی زبونمون نیست وقتی که در مراسم عزای حسینی، آرایش کرده حاضر میشیم!
  و بعد توجیه میکنیم که آرایشمون خیلی خفیفه!! و فراموش میکنیم که معیار سنجش اعمال ما "ذره" است. ( و مَن یَعمَل مِثقال ذرةٍ شراً یرَه)

  آیا دین بازیچه ی زبونمون نیست وقتی که جوک های تمسخرآمیز رو مرتبا برای همدیگه پاس کاری می کنیم. در حالی که پیامبر اکرم(ص) یکی از اولین آموزه هاش بعد از مبعوث شدن، مبارزه ی جدی با برتری طلبی های قومیتی بود. چگونه میخوایم روز قیامت خودمون رو از زیر دین ترک ها و لرها و عرب ها و ... خلاصی بدیم؟ چرا وقتی می تونیم بنویسیم "یکی" - "یه نفر" - "یارو" و ... اصرار داریم که بنویسم "ترکه ، لره ، عربه و...

  از اون بدتر چطور وجدانمون اجازه میده که وصله های بسیار زشت و قبیح جنسی رو به مردم فلان شهر بزنیم؟ آیا فکر کرده ایم این خنده های چند ثانیه ای، روز قیامت چقدر ما رو خواهد گریوند؟

  آیا دین بازیچه ی زبون اونایی نیست که تا وقتی که زندگیشون رو براهه بسیجی هستند! ولی همینکه شرایط اقتصادیشون کمی به هم ریخت میشند مخالف دوآتیشه نظام !
  باورتون میشه این جمله ی قصار!! رو با گوشای خودم از زبون یکی از آشناهامون شنیدم: ما با این انقلاب مشکلی نداریم، وضعمون خوب باشه دیگه فرقی نمیکنه شاه بالا سرمون باشه یا خمینی!
  حالا مقایسه کنید با ابوذر که از شدت گرسنگی، آجر به شکمش می بست ولی حاضر نشد که بره زیر پرچم معاویه.

   آیا دین بازیچه زبونمون نیست وقتی که خودمون رو شیعه ی علی(ع) می دونیم اما هیچ حساسیتی نسبت به حجاب ناموسمون نداریم. آیا علی علیه السلام نفرمود : "خدا لعنت کند کسی را که غیرت ندارد" 

  آیا دین بازیچه ی زبونمون نیست وقتی که نمازهامون با حجاب کامل(بدون معلوم بودن حتی یه تار مو) خونده میشه اما در کوچه و بازار ... 

  آیا دین بازیچه ی زبونمون نیست وقتی در بین فامیل به عنوان خونواده ای مذهبی شناخته میشم اما جشن ها و عروسی هامون درست مثل کسانیه که هیچ تقیدی به این امور ندارند

  آیا دین بازیچه ی زبون اونایی نیست که وقتی مهمون میاد خونشون ظاهراً چادر سرشون می کنند ولی زیر چادر، لباس نامناسب تنشونه و انگار قسم خوردند که هر چند دقیقه یکبار چادرشون رو باز و بسته کنند !

  آیا دین بازیچه ی زبونمون نیست وقتی میگیم "یا صاحب الزمان" اما بسیاریمون حاضر نیستیم سهم امام زمان (خمس) رو از توی مالمون بیرون بیاریم تا در راه امام زمان(ع) مصرف بشه.
  خیلی از ماها، حتی نمیدونیم "سال خمسی" چیه؟!

  آیا دین بازیچه زبونمون نیست وقتی که خیلی چیزها رو میدونیم ولی بهشون عمل نمی کنیم
  و بعد توجیه میاریم که عمل مهم نیست و "دلت باید پاک باشه"!
  و حال آنکه خداوند در سوره ی عصر،
  قسم یاد میکنه که همه در حال خسران و زیان هستند مگر کسانی که ایمان دارند و عمل صالح انجام می دهند و...

   

  خدایا کمکمون کن...
  خدایا بحق روزها و شبهای قدسی محرم، ما را در زمره ی دینداران واقعی قرار بده. • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 89/9/17 :: ساعت 11:56 عصر)


  امشب در محله ی ما عروسی ست؛ یک عروسی گرم و پر سر و صدا. نوازنده می نوازد، خواننده می خواند، رقاصه ها می رقصند، ناظران چشم می چرانند، کف می زنند ... و شیطان کف می کند از این همه غفلت!

  و من مانده ام چگونه به این زوج خوشبخت! "مبارک باد" بگویم.
  براستی چه برکتی ست در وصلتی که آغازش با معصیت صدها نفر همراه باشد.
  معصیتی که بساطش را همین جنابان واصلان! فراهم کرده اند.

  اندوه تمام وجودم را گرفته و بغض راه گلویم را. دلم می خواهد به میانشان بروم و فریاد بزنم  آهااااااااای مسلمان نمایان تکنوکرات / رهاوردتان چیست جز منکرات؟ آهای شیعیان مهدی! خون نکنید دل اربابتان را.
  دلم میخواد فریاد بزنم امشب شب جمعه است نزن. امشب شب دعای کمیله نرقص. امشب شب صلواته ، سوت نزن...

  تصور رقص زنانی که در بیچارگی خود دست و پا می زنند و چشمان پر ولع مردانی که با بی غیرتی هر چه تمامتر در حال شکار لحظه ها! هستند سینه ام را مالامال اندوه کرده است.

   

  خدایا کی جامعه ی ما به این درجه از فرهنگ و کمال و کلاس خواهد رسید که:
  می توان شاد بود و در عین حال گناه نکرد... • معلوم الحال مجهول الهویه ( جمعه 89/8/21 :: ساعت 12:51 صبح)


  در شماره 593 هفته نامه یالثارات قسمت "سیاست به روایت همولایتی" مطلبی خوندم که خیلی با مزه بود، عین مطلب رو براتون می نویسم تا شما هم از این مزه بی بهره نمونید! :

  معاون نیروی انتظامی: وضعیت حجاب در کشور رو به بهبودی است!

  و از ابتدای خرداد ماه سال جاری طرح عفاف و حجاب بسیار حساب شده و دقیق اجرا شده و با افرادی که به صورت مانکن و کاملا هدفمند به هنجار شکنی در جامعه می پردازند به شدت برخورد شده است! (کیهان89/7/7)

  * با توجه به وضعیت فعلی حجاب در مملکت که با تلاش های شبانه روزی عزیزان ناجا، قوه قضائیه و حمایت همه جانبه دولت خدمتگذار، بی حجابی و کشف حجاب به یک امر عادی و پیش پا افتاده تبدیل شده و دیگر دیدن خانم هایی با بازوهای برهنه و سرهای بدون روسری در کوچه و بازار و شنای مختلط در سواحل مملکت موجب تعجب هیچ فردی نمیشود، سخنان سردار بزرگوار را بایستی به یکی از شکل های زیر تفسیر و توجیه کرد!

  1- شاید در نظر سردار کلمه "بهبودی" به معنای "بدتر شدن" و افتضاح شدن باشد!

  2- شاید هم ایشان گفته اند "وضعیت بی حجابی در کشور رو به بهبودی است" و خبرنگار درست نشنیده و بی حجابی را حجاب نوشته است!

  3- شاید هم سردار وضعیت حجاب کشور را با سواحل لختی ها در آنتالیا مقایسه کرده و چنین نتیجه ای گرفته است !

  4- البته یقین داریم طرح عفاف و حجاب مورد نظر سردار که از ابتدای خرداد ماه سال جاری و بسیار حساب شده به اجرا گذاشته شده به صورت کاملا "نا محسوس" بوده تا آنجا که هیچ کس ( نه از مؤمنین و نه از فاسقان ) متوجه اجرای آن نشده و حتی زن های بی حجاب در تهران و کیش و قشم و دریا کنار و ... هم اجرای آن را حس نکرده اند! چون امسال آزادتر از سال های پیش و حتی راحت تر از زمان دوم خرداد به برهنگی در ملاء عام پرداختند!

  5- البته منظور از "برخورد شدید" هم احتمالا نگاه چپ چپ مأموران مبارزه با بی حجابی ناجا به مانکن ها و زنان بی حجاب فراوان در کوچه و بازار از پشت مانیتورهای مرکز کنترل ناجا بوده است که در نوع خود شدیدترین برخورد با افراد "هنجارشکن" محسوب می شود.

  6- برای این سردار سرافراز و عزیزان ناجا و عدلیه و دولت، عاقبت بخیری آرزومندیم! • معلوم الحال مجهول الهویه ( پنج شنبه 89/8/6 :: ساعت 6:17 صبح)


  یکی از کمپانی های بزرگ محصولات آرایشی و بهداشتی که در سطح جهان بسیار فعال است لورئال است. لورئال در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران بسیار فعال است به این صورت که کمترین فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی در تهران هست که محصولات لورئال را عرضه نکند. میلیون ها نفر در ایران به طور همیشگی از محصولات لورئال استفاده می کنند، ولی ایا چه تعدا از آنها از پشت پرده ی زشت و وحشت آور این کمپانی باخبر هستند؟

   برای خواندن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید...

 • معلوم الحال مجهول الهویه ( چهارشنبه 89/7/14 :: ساعت 7:39 عصر)


  لطفاً مطلب زیر رو که خلاصه ای از متن سخنرانی استاد پناهیان در رابطه با حجاب و عفاف هست، با دقت هر چه تمامتر بخوانید.

  تاکید میکنم با دقت بخونید و از یک جمله اش هم نگذرید!

  حساسیت ما نسبت به حجاب کمتر از حساسیت اروپائیان وخارجی ها نسبت به این مسئله است اگر چنین نیست چرا آنها خلاف قانون اساسی شان رفتار میکنند؟چرا حجاب برای فرانسه که می گوید پوشش آزاد است مهم شده است؟چرا در فیلم ها و کاریکاتور ها حجاب مورد حمله قرار می گیرد؟به جای ارزش حجاب، باید حساسیت دشمنان را نشان دهیم .

  درجایی از سفیر فرانسه سوال شد که شما چرا خلاف قانون اساسی تان باحجاب مخالفت میکنید؟ که پاسخ داد: حجاب یک نوع پوشش نیست بلکه بیرقی است برای یک مکتب برای یک دین که آن دین مبنایش مخالفت با هوای نفسه ،تمدن غرب مبانیش موافقت با هوای نفسه (اگر بشود نشان دهید که یک دختر یا یک زن می خواهد با هوای نفس خود مخالفت کند. دلش میخواهد با دلم میخواهدهای خودش، مخالفت کند آغاز فروپاشی تمدن غرب است)

  حجاب از یک موضوع ارزشی اخلاقی صرف خارج شده شده و تبدیل به یک موضوع استراتژیک سیاسی و یک موضوع فرا امنیتی شده است مسئله حجاب امروزه فوق مسئله امنیتی است،مسئله تمدن ساز شده است.

  مسئله بی حجابی،مسئله بشر نیست.یک مسئله دست ساز است که بعد از پروتکل های دانشوران صهیون ،بعداز اینکه صهیونیست ها تسلط بر جوامع مسیحی پیدا کردند این پدیده بعنوان یک پدیده نوظهور خود را نشان داد و اینک دوران افول خود را نیز آغاز کرده است.

  حجاب میتواند دختر خانم ها را به حس رقابت دچار نکند.

  فرانتس فانون میگوید:هرچادری که دور انداخته شود در مملکت های اسلامی،افق جدیدی را که برای استعمار ممنوع بوده در برابر او می گشاید وپس از دیدن هر چهره ی بی حجابی امیدهای حمله ور شدن استعمار ده برابر میشود.

  به حجاب باید به عنوان یک پدیده عقلانی نگاه کرد:

  کسی که حجاب رعایت میکند نسبت به دوقشر شفقت نشان می دهد، اول نسبت به دخترهای دیگر،که آنها را به چالش نمیکشد وآنها را به رقابت های بی ارزش نمیکشاند.خانمی که اهل رحم وشفقت است وکوچکترین حیا ونجابتی درونش وجود دارد میبیند نزدیک شدن اش به یک خانواده باعث می شود مرد آن خانواده نسبت به خانمش دلسردمیشود زود خودش را جمع میکند.اصلا دین هم اگر در میان نباشد متین تر رفتار میکند.دومین گروهی که مورد شفقت قرار میدهد مردان است که ذهنشان را درگیر نمیکند.

  بی حجابی را می توان بی رحمی نسبت به هم جنس و جنس مخالف دانست.

  وقتی موج بی حجابی در جامعه می افتد به این معنی نیست که تک تک افراد انگیزه بی دینی دارند بلکه موج به رقابت کشیدن که بین افراد افتاد،به رقابت در می افتند.می خواهند بگویند که من کمتر نیستم.هیچ انگیزه ای جز جوگیری نیست.

  حجاب مظهر مهربانی زن است.

  در رابطه بین زن ومرد،زن قدرت تسلط بیشتری دارد و خدا مدیریت رابطه مرد و زن را به زن داده. لذا به او می گوید: توحجاب داشته باش که این رابطه را اداره کنی.

  حجاب مظهر اقتدار زن است.

  مردانی که زن را بی حجاب می خواهند، زنان را ضعیف و غیرمقتدر در مقابل خود می خواهند.

  حجاب میزان لذت از زندگی را افزایش می دهد و بی حجابی علت ناتوانی جنسی است.زن وشوهر باید از هم لذتی را ببرند که ضعف های اخلاقی و روحی هم را نادیده بگیرند.

  ژان ژاک روسو میگوید: شبیه شدن زنان به مردان باعث تسلط مردان به زنان می شود.(نفعی را برای زنان به دنبال نمی آورد)

  حجاب به عنوان یک ارزش دینی، اجباری نمیشود بلکه بخاطر حقوق مردم است (حقوق روانی مردم) که اجبار میشود و این نوعی حق الناس است.

  در کشور ما علت این که بحث حجاب اینطور است اینکه فضا سازی کرده اند و به مذهبی ها نسبت می دهند که مثلا این ها مشکلشان با چند تار مو است در حالی که حجاب برای زن طبیعی است.

  اگر بی بندوباری ، بخشی از آن توسط قانون کنترل نشود به علت ضعف فرهنگی که در جامعه وجود دارد ناخواسته برخی افراد تن به بی حجابی می دهند(از نظر روانی مجبور میشوند)

  حجاب محل تجلی لطافت روح زن است.

  گشت ارشاد قبل از اینکه بیاید سراغ دختران و پسران در جامعه باید راهش را کج کند و برود صدا و سیما و آموزش و پرورش را اصلاح کند.

  جو جامعه طوریست که آزادی حجاب را نمیتواند تحمل کند.

  روزی خواهید دید که نه به دلیل دین و ارزش های اسلامی و به دلیل مبارزه با صهیونیسم، که به دلیل عقلانیت و به دلیل منفعت طلبی عاقلانه ی مردم جهان، مسئله حجاب مسئله ای حل شده است.

  حجاب محدودیت است و انسانی که نخواهد محدود زندگی کند با حیوان هیچ فرقی ندارد.

  آن چیزی که عجیب نیست مقدار بی حجابی درجامعه ماست و آنچه که عجیب است مقدار حجاب در جامعه ما! به دلیل اینکه سی ساله ما کار درست روی حجاب انجام ندادیم فرهنگ سازی نکردیم. دشمن ما حمله های خودش رو هزار برابر کرده...حجاب چیز دمده ای شده...جوانها باید زدگی پیدا کرده باشن مگر اینکه منطق عمیق داشته باشه که منطق عمیقش خوب بیان نشده، لذا شما از این دخترای محجبه بپرسین شما چرا حجاب دارین؟

  منبع: جنجال یک سکوت • معلوم الحال مجهول الهویه ( پنج شنبه 89/6/18 :: ساعت 12:40 عصر)


  مومن و مسجد مثل ماهی و آب

  همه جا میریم اما خونه ی خدا نه؛ همون خدایی رو میگم که به ما توان رفتن به همه جا رو داده.

  خونه ی همه میریم اما خونه ی خدا نه. منظورم از خونه ی خدا، کعبه نیست، بلکه مسجده. همون مسجدی که پیامبر (ص) فرمود: رابطه ی مؤمن با اون مثل رابطه ی ماهی با آبه. مگر ما امّت پیامبر نیستیم؟ پس چرا اون حضرت بسیاری از اوقات شریفشون توی مسجد سپری میشد ولی ما حتی هفته ای بیست دقیقه هم برای مسجد وقت نداریم؟!

  چقدر بدم میاد وقتی طرف از خونه ی خدا (اتفاقاً اینجا منظورم کعبه است!) برمیگرده و شروع میکنه به تعریف کردن از نماز جماعت های عظیم اهل سنت  و به به و چه چه از این همه اهمیت دادن به جمعه و جماعت، اما خودش هیچ قدمی برای عظمت یافتن جماعت های شیعه بر نمی داره!

  به حضرت علی علیه السلام خبر رسید: در کوفه گروهی هستند که در همسایگی مسجد به سر می برند، ولی در جماعت مسلمین حاضر نمی گردند.
  حضرت به شدت عصبانی شد و فرمود:
  باید به نماز با ما در مسجد حاضر شوند، وگرنه، باید کوچ کنند و از همسایگی مسجد دور گردند و با ما همجوار نباشند و ما هم با آنها مجاور نباشیم.
  [1]

  با شنیدن حدیث بالا، دل آدم با هشت و هشت دهم ریشتر شروع میکنه به لرزیدن. مگه میشه شیعه ی علی (ع) باشی و از ناراحتی مولات تحت تأثیر قرار نگیری؟

  نمیدونم چرا اینجوری شدیم؟ نمیدونم این چه بلایی بود که بر سر شیعه فرود اومد؟
  آخه چطور میشه که بعضی ها سال تا سال دلشون برای مسجد تنگ نمیشه؟
  چرا بعضی ها فکر می کنند مسجد فقط مال حزب اللهی هاست؟!
  چه عیبی داره موهامون فشن و لباسهامون تنگ باشه ولی بچه مسجدی هم باشیم؟!
  چه عیبی داره مسجدمون ترک نشه حتی اگه حجابمون چندان که باید و شاید درست نیست؟!
  آخه چطور میشه که بعضی ها قید این همه ثوابی که برای نماز جماعت ذکر شده رو میزنند؟!

  در پایان دو حدیث از آقا رسول الله ، و یک در خواست:

  حدیث اول: آگاه باشید، هرکسی به طرف مسجد برای اقامه ی نماز جماعت حرکت کند، به هر قدمی هفتاد هزار حسنه و ثواب برای او نوشته می شود، هفتاد هزار گناه او پاک می گردد، و به همین اندازه درجاتش بالا می رود... [2]
  ( واقعاً کسی هست که به این ثوابها احتیاجی نداشته باشه؟!)

  حدیث دوم: به یهود و نصاری سلام کنید، ولی بر یهود امت من سلام نکنید.
  عرض کردند: یا رسول الله! یهود امت شما کیست؟
  فرمود: آنها که صدای اذان و اقامه را می شنوند، ولی در نماز جماعت حضور پیدا نمی کنند. [3]
  (واقعاً کسی هست با خوندن این حدیث دلش نلرزه؟!)

  و اما درخواست: همین الان دستت رو از روی ماوس بردار و بذار زیر چونه ات! یک دقیقه، فقط یک دقیقه به حرفام و احادیثی که ذکر کردم فکر کن. خودتی و خدای خودت. ببین میتونی یه برنامه ریزی کنی که هفته ای لااقل دو نماز رو به جماعت بخونی؟ ببین نزدیک ترین زمانی که میتونی برای رفتن به مسجد برنامه ریزی کنی میشه کی؟

  ماه خدا، فرصت خوبیه برای آغاز انس گرفتن با خونه ی خدا
  درست مثل انس گرفتن ماهی با آب...

  پاورقی:
  [1] تنبیه الخواطر ، ج2 ، ص 331
  [2]  مکارم الاخلاق ، ج2 ، ص 375
  [3] لئالی الاخبار ، ج4 ، ص 204 • معلوم الحال مجهول الهویه ( دوشنبه 89/6/1 :: ساعت 8:49 عصر)


  <   <<   6   7   8   9      >

  ورود , پسرا ,دخترا , عکس باحال , ورود پسرا ممنوع , روابط دختر وپسر ,روابط دختر و پسر ,زن ,گرل ,گرل فرند ,آرایش ,لباس ,جنسی ,عشق ,عاشق , هوس, ازدواج ,دوست یابی ,شعر ,پسران و دختران ,معشوق ,مهیج